آکادمی مالی دکتر صمصامی

آموزش تخصصی بازار های مالی

بورس بهاری شد

news1

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات دومین روز کاری سال ۱۴۰۱، بیش از ۸ میلیارد و ۹۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۹۷ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
شاخص بازار اول افزایش ۱۲ هزار و ۶۳۰ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۱۵ هزار و ۴۰۶ واحدی را تجربه کردند.

 

گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۸۶ هزار و ۷۲۳ معامله به ارزش ۸ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه فراورده‌های نفتی با ۳۸ هزار و ۱۱۸ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۳۹ هزار و ۶۸۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال، گروه بانک‌ها با ۲۲ هزار و ۸۱۶ معامله به ارزش یک هزار و ۷۰۴ میلیارد ریال و گروه شیمیایی با ۲۴ هزار و ۹۴۰ معامله به ارزش یک هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۶۵۸واحد، شرکت فولاد خوزستان با ۳۰۴ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۲۹۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با ۲۳۲ واحد و شرکت ملی صنایع مس ایران با ۱۹۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.
در مقابل، شرکت دشت مرغاب با ۲۷ واحد، شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران با ۱۵ واحد، شرکت پتروشیمی جم با ۱۴ واحد، شرکت پارس فولاد سبزوار با ۱۲ واحد و شرکت مس شهید باهنر با ۱۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.